O NAS {!!!}

Fundacja artHOLDING powstała 6 lat temu, aby działać dynamicznie w obszarze szeroko rozumianej kultury i sztuki. Nasze artystyczne ADHD nie pozwala nam się skupić na jednej dziedzinie. Działamy kompleksowo. Organizujemy Interdyscyplinarny Festiwal Sztuk Miasto Gwiazd w Żyrardowie, prowadzimy mobilną szkołę, która uczy edukacji artystycznej – pod hasłem Wizytująca Akademia Sztuk, organizujemy akcje w przestrzeni miejskiej – jak akcja Koniec Sztuki. Jeździmy na inne festiwale i realizujemy warsztaty dla Was – jak Statek Wielu Rytmów na Festiwalu Dwa Brzegi czy w Hotelu Europejskim na Targach Sztuki. Tacy po prostu jesteśmy{!!!}

Interdyscyplinarny Festiwal Sztuk M{i}aSTO/a Gwiazd w Żyrardowie jest największym festiwalem poświęconym edukacji artystycznej, integracji dziedzin sztuki oraz artystów. Nasza formuła happeningowa pozwala nam na spontaniczną improwizaję i budowanie nowej jakości. Tradycyjne pojęcie „Mistrz – Uczeń” staje się punktem wyjścia do tworzenia nowego, bardziej nowoczesnego pojęcia tej relacji – w naszej formule Mistrz może być Uczniem, a Uczeń – Mistrzem.

M{i}aSTO/a Gwiazd jest mrugnięciem artOka w stronę pojęcia ”celebryta” dlatego naszym czerwonym dywanem jest postindustrialna podłoga starej żyrardowskiej zabytkowej fabryki, a odbijanie dłoni przerodziło się w happeningowy zapis historii festiwalu. Tworzymy „Panteon artGwiazd”! W Żyrardowie właśnie – pomiędzy Łodzią a Warszawą!

Wyjątkowa formuła Festiwalu dociera do każdego widza zacierając granice wiekowe. Jesteśmy i alternatywni jak i mainstreamowi, ale staramy się być otwarci na różnorodne przejawy sztuki. Przyznajemy nagrody, gdyż chcemy współdziałać z INNYMI, uczyć się od siebie nawzajem.

Konkurs artNoble, którego jesteśmy twórcami - stał się ważnym mechanizmem promocji publicznych uczelni artystycznych jak i ich dyplomantów. W niedalekiej przyszłości zaprosimy do wspólnej zabawy konkursowej uczelnie niepubliczne. Przyznawane nagrody są wyrazem uznania dla wybitnych młodych twórców i szansą na początek fascynującej drogi artytycznej.

Inną naszą statuetką jest wręczany od 2010 roku Złoty artKciuk. To prestiżowe wyróżnienie wręczane jest na uroczystej gali wybitnym osobistościom kultury i sztuki za globalne oddziaływanie na społeczeństwo.

Poza artNoble i Złotym artKciukiem przyznajemy jeszcze: ŻyRybkę; ŻyRafkę; artMecenata i artScript.

W ramach naszego Miasta Gwiazd stworzyliśmy projekty: M{i}aSTO/a Spotkań; M{i}aSTO/a Sztuki; M{i}aSTO/a Ekonomii i Samorządności; M{i}aSTO/a Dzieci i Młodzieży; M{i}aSTO/a Mody i artPiękna.

Tworzymy liczne warsztaty, panele dyskusyjne i debaty profesorskie w których uczestniczą przedstawiciele władz uczelni, wybitni twórcy oraz publiczność.

Jednym słowem – Festiwal Sztuk M{i}aSTO/a Gwiazd w Żyrardowie to miejsce w którym warto być{!!!}

graf001

inne005

dzieci004

nr 019

nr 012

nr 007

Mury Miasta Sztuk

odwiedziło do tej pory ponad 3500 artystów, ponad 500 znanych i rozpoznawalnych osobistości świata nauki, kultury i sztuki.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.